Dell 15 15250 Core 3 14TH Gen
Hot
රු 146,000.00
| Laptop Brand | Dell |
|---|---|
| Condition | Brand New |
| Display Size | 15.6 inch |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Processor | Intel® Core™3 100U |
| Ram | 8GB DDR4-3200 MHz RAM Max Up to 32GB |
| Storage | 512GB M.2 NVME |

This item: Dell 15 15250 Core 3 14TH Gen
රු 146,000.00
රු 146,000.00
Original price was: රු 210,000.00.රු 199,000.00Current price is: රු 199,000.00.
Original price was: රු 265,000.00.රු 238,000.00Current price is: රු 238,000.00.
Guaranteed safe & secure checkout
Description
Additional information
Q & A
- Intel Core 3 100U (up to 4.7 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 10 MB L3 cache, 6 cores, 8 threads) 1 2
- 8GB DDR4-3200 MHz RAM Max Up to 32GB
- Intel Integrated Graphics
- M.2 2230, 512 GB, PCIe NVMe QLC, SSD
- 15.6-inch, FHD 1920 x 1080, 120 Hz, anti-glare, non-touch, 45% NTSC, 250 nits, in-plane switching
- 720p at 30 fps HD camera Single integrated microphone
- Stereo speakers, 2 W x 2 = 4 W total
- Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 1*1 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card
- USB 2.0 Type-A / USB 3.2 Gen 1 Type-C / USB 3.2 Gen 1 Type-A / HDMI 1.4 /RJ45 Ethernet port
- English International, non-backlit keyboard, 10 key
- 3-cell, 41 Wh lithium-polymer Battery
- 45W AC Adapter, Output: 19V DC, 2.37A, 45W, Input: 100~240V AC 50/60Hz
- Genuine Windows 11 License
| Weight | 3.75 lbs |
|---|---|
| Color | Black |
| Warranty | 1 Year Hardware Warranty + 2 Years Service Warranty |
Q & A
Ask a question
There are no questions yet












