ASUS Vivobook 15 E1504FA Ryzen 5
NEW
රු 179,000.00
| Processor | AMD Ryzen™ 5 7520U |
|---|---|
| Ram | 16GB DDR5-5600 MHz |
| Display Size | 15.6″ FHD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Storage | 512GB Nvme SSD |
| Battery | 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery |
| Adapter | 45W AC Adapter |
| Warranty | 1 Year Hardware Warranty + 2 Years Service Warranty |

This item: ASUS Vivobook 15 E1504FA Ryzen 5
රු 179,000.00
රු 179,000.00
Original price was: රු 292,000.00.රු 275,000.00Current price is: රු 275,000.00.
Original price was: රු 210,000.00.රු 199,000.00Current price is: රු 199,000.00.
Guaranteed safe & secure checkout
Description
Additional information
Q & A
ASUS Vivobook 15 E1540FA Ryzen 5 Laptop Specifications
- AMD Ryzen™ 5 7520U Mobile Processor 2.8GHz (4-core/8-thread, 4MB cache, up to 4.3 GHz max boost)
- 16GB DDR5 5200MHZ Memory
- AMD Radeon Intergrated Graphics
- 512GB PCIE 4.0 NVME SSD ( Upgradable )
- 15.6-inch, FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio, LED Backlit, 60Hz refresh rate, 250nits
- Chiclet Backlit Keyboard, 1.4mm Key-travel, Precision touchpad
- HD 720p HD camera integrated dual array digital microphones With privacy shutter
- SonicMaster Built-in speaker
- Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 1*1 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card
- USB 2.0 Type-A / USB 3.2 Gen 1 Type-C / USB 3.2 Gen 1 Type-A / HDMI 1.4 /
- Genuine Windows 11 License
- 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery
- 45W AC Adapter, Output: 19V DC, 2.37A, 45W, Input: 100~240V AC 50/60Hz
| color | Luna Grey |
|---|---|
| Warranty | 1 YEAR HARDWARE WARRANTY + 2 YEARS SERVICE WARRANTY |
Q & A
Ask a question
There are no questions yet











