Lenovo V15 G4 Core i3 Business Laptop
NEW
රු 142,000.00
| Processor | Intel® Core™ i3-1315U |
|---|---|
| Ram | 8GB DDR4-3200 MHz |
| Display Size | 15.6″ FHD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Storage | 256GB Nvme SSD |
| Battery | 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery |
| Adapter | 45W AC Adapter |
| Warranty | 1 Year Hardware Warranty + 2 Years Service Warranty |

This item: Lenovo V15 G4 Core i3 Business Laptop
රු 142,000.00
රු 142,000.00
Original price was: රු 187,000.00.රු 160,000.00Current price is: රු 160,000.00.
Guaranteed safe & secure checkout
Description
Additional information
Q & A
Lenovo V15 G4 Core i3 Business Laptop Specifications
- Intel® Core™ i3-1315U (up to 4.7 GHz, 10MB L3 cache, 6 cores, 8 threads)
- 8GB DDR4-3200 MHz RAM Max up To 40GB
- Intel UHD 4GB Graphics
- 256GB PCIE 4.0 NVME SSD ( Upgradable )
- 15.6-inch, FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio, LED Backlit, 60Hz refresh rate, 250nits
- HD 720p HD camera integrated dual array digital microphones With privacy shutter
- Dolby Built-in speaker
- Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 1*1 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card
- USB 2.0 Type-A / USB 3.2 Gen 1 Type-C / USB 3.2 Gen 1 Type-A / HDMI 1.4 / RJ45
- Dos ( Windows optional )
- 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery
- 45W AC Adapter, Output: 19V DC, 2.37A, 45W, Input: 100~240V AC 50/60Hz
| color | Luna Grey |
|---|---|
| Warranty | 1 YEAR HARDWARE WARRANTY + 2 YEARS SERVICE WARRANTY |
Q & A
Ask a question
There are no questions yet










