HP 15-fd1311tu Core Ultra 5 125H
NEW
රු 185,000.00
| Processor | Intel® Core™ Ultra 5 125H |
|---|---|
| Ram | DDR5 5600Mhz 8GB RAM |
| Display Size | 15.6″ FHD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Storage | 512GB Nvme SSD |
| Battery | 41WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery |
| Adapter | 45W AC Adapter |
| Warranty | 1 Year Hardware Warranty + 2 Years Service Warranty |

This item: HP 15-fd1311tu Core Ultra 5 125H
රු 185,000.00
රු 185,000.00
Guaranteed safe & secure checkout
Description
Additional information
Q & A
HP 15-fd1311tu Core Ultra 5 125H Specification
- Intel® Core™ Ultra 5 125H (up to 4.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 18 MB L3 cache, 14 cores, and 18 threads)
- 8GB DDR5-5600 PC4 SO-DIMM memory Support Up to 64GB
- Intel Integrated Graphics
- 512GB PCIE 4.0 NVME SSD
- 15.6-inch, FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio, ips LED Backlit, 60Hz refresh rate, 250nits
- Backlit Keyboard
- HD 720p HD camera integrated dual array digital microphones With privacy shutter
- HP Built-in speaker
- Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 1*1 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card
- USB 2.0 Type-A / USB 3.2 Gen 1 Type-C / USB 3.2 Gen 1 Type-A / HDMI 1.4 /
- Genuine Windows 11 License 64 Bit
- 41WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery
- 45W AC Adapter, Output: 19V DC, 2.37A, 45W, Input: 100~240V AC 50/60Hz
- Natural Color
Check our other laptops here:
https://techemporium.lk/product-category/laptops/
| Weight | 3.75 lbs |
|---|---|
| Color | Natural Silver |
| Warranty | 1 Year Hardware Warranty + 2 Years Service Warranty |
Q & A
Ask a question
There are no questions yet








