Adata UR340 USB Flash Drive 128GB
NEW
රු 5,250.00
- Brand: ADATA
- Model: UR340
- Storage Capacity: 128GB
- Interface: USB 3.2
- Design: Metal Body
- Compatibility: Windows, Mac
- Usage: Data Storage and Transfer
- Feature: Strap Hole for Portability

This item: Adata UR340 USB Flash Drive 128GB
රු 5,250.00
රු 5,250.00
Guaranteed safe & secure checkout
Description
Q & A
ADATA UR340 USB Flash Drive 128GB Specifications
| Capacity | 128GB |
|---|---|
| Color | Black |
| Texture | Metal (mirror finish) |
| Dimensions ( L x W x H ) | 34.8 x 12.25 x 4.6mm/1.37 x 0.48 x 0.18inch |
| Weight | 4g/0.14oz |
| Interface | USB 3.2 Gen1 (USB 5Gbps) ( backward compatible with USB 2.0 ) |
| Performance | Up to 100 MB/s read |
| System requirements | Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10, 11, Mac OS X 10.6 or later, Linux kernel 2.6 or later, with no device driver needed |
| Warranty | 3-year limited warranty |
| Remark |
|
Q & A
Ask a question
There are no questions yet










