ASUS Vivobook 15 E1504G Core i3
NEW
රු 132,500.00
| Processor | Intel® Core™ i3-N305 Processor 1.8 GHz |
|---|---|
| Ram | 8GB DDR4-3200 MHz |
| Display Size | 15.6″ FHD |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Storage | 256GB Nvme SSD |
| Battery | 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery |
| Adapter | 45W AC Adapter |
| Warranty | 1 Year Hardware Warranty + 2 Years Service Warranty |

This item: ASUS Vivobook 15 E1504G Core i3
රු 132,500.00
රු 132,500.00
Original price was: රු 265,000.00.රු 238,000.00Current price is: රු 238,000.00.
Guaranteed safe & secure checkout
Description
Additional information
Q & A
ASUS Vivobook 15 E1540G Core i3 Laptop Specifications
- Intel® Core™ i3-N305 Processor 1.8 GHz (6MB Cache, up to 3.8 GHz, 8 cores, 8 Threads)
- 8GB DDR4-3200 MHz RAM
- Intel UHD 4GB Graphics
- 256GB PCIE 4.0 NVME SSD
- 15.6 inch, FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio, IPS-level Panel, LED Backlit, 60Hz refresh rate, 250nits
- HD 720p HD camera integrated dual array digital microphones With privacy shutter
- SonicMaster Built-in speaker
- Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 1*1 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card
- USB 2.0 Type-A / USB 3.2 Gen 1 Type-C / USB 3.2 Gen 1 Type-A / HDMI 1.4
- Genuine Windows 11 License 64 Bit
- 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion Battery
- 45W AC Adapter, Output: 19V DC, 2.37A, 45W, Input: 100~240V AC 50/60Hz
| color | Luna Grey |
|---|---|
| Warranty | 1 YEAR HARDWARE WARRANTY + 2 YEARS SERVICE WARRANTY |
Q & A
Ask a question
There are no questions yet










